انتصاب اعضای شورای سیاست‌گذاری کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر

انتصاب اعضای شورای سیاست‌گذاری کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر
چهار شنبه, 13 اسفند,1399

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، اعضای شورای سیاست‌گذاری «نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر: ترجمه و توسعه فرهنگی» طی حکمی از سوی دکتر عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی منصوب شدند.

 

علیزاده با صدور حکمی، محمد حسین ایمانی خوشخو، محمد صادق بیجندی، محمدرضا پورعابدی، ایوب دهقانکار، عباس خامه‌یار، سعید پورعلی، علیرضا زجاجی، محمد سلگی، ابوالقاسم رئیسی، سیدعلی‌اکبر هاشمی راد و عادل تقوی را به عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر منصوب کرد.

 

دبیرخانه نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر پیش‌تر از استقبال پژوهشگران از این کنفرانس خبر داده و اعلام کرده بود، مهلت دریافت چکیده برای شرکت در این رویداد علمی‌پژوهشی تا 25 اسفند‌ 1399 تمدید شده است.

 

بر اساس اعلام دبیرخانه، شرکت و ارائه مقاله در کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر، بدون هزینه ثبت نام است و چکیده مقالات پذیرش‌شده در این کنفرانس نیز در پایگاه‌های علمی معتبر نظیر ISC و SID نمایه‌ می‌شود.

 

محور اصلی این کنفرانس که 23 فروردین 1400 به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود، آثار پژوهشی مرتبط با حوزه نشر از جمله سیاست‌گذاری نشر، اقتصاد و بازاریابی نشر، فرصت‌ها و چالش‌ها در نشر دانشگاهی، مخاطب‌شناسی، نیازسنجی و تولید محتوا، مالکیت فکری، حقوق معنوی و اخلاق حرفه‌ای در نشر، فناوری‌های نرم و سخت در نشر، نشر الکترونیک، ترویج کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی است.

 

بر اساس فراخوان منتشر شده، محور ویژه این کنفرانس نیز «ترجمه و توسعه فرهنگی» است که شامل زمینه‌هایی نظیر نقد، نظریه و روش در ترجمه، تاریخ ترجمه در ایران و جهان، چالش‌های فرهنگی ترجمه، ترجمه و سیاست‌گذاری فرهنگی، متون دینی و مسأله ترجمه، مطالعات انتقادی و موردکاوی آثار ترجمه، نهضت ترجمه و پیامدهای فرهنگی آن در جهان اسلام و کارکردهای فناوری اطلاعات در ترجمه می‌شود.

 

علاقه‌مندان برای شرکت در نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر باید چکیده مقاله خود را در 200 تا 250 کلمه تا تاریخ بیست‌وپنجم اسفند 1399 از طریق پایگاه اینترنتی این کنفرانس به نشانی http://pubconf.isba.ir ارسال کنند.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد می‌توانند به پایگاه اینترنتی این کنفرانس مراجعه کنند و یا با شماره 02166952727 تماس حاصل فرمایند.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان انتشارات جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 isba.ir All rights reserved.